Mamici sincere
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

+6
szekelianca
vera
bioedina
elymami
mamitza_alex
camrynna
10 participanți

In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  camrynna Dum Noi 28, 2010 4:06 am

Eu una ador rochiile de satin si matase naturala .Imi place si stilul office , preferabil fusta si taior ...
Nu ma veti vedea vreodata in blugi , pt. ca sunt solida si nu-mi sta bine Mad ...
Dintre produsele cosmetice , ador MAC-ul, Diorul si Make Up For Ever...

Incaltamintea si gentile , marcile favorite: Byblos , Rocco Barocco ,Karen Millen, Braccialini , Prada .
camrynna
camrynna
Admin

Mesaje : 23
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Kuwait

https://mamicisincere.forumarabia.com

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  mamitza_alex Dum Noi 28, 2010 4:44 am

[b]deci gand la gand cu bucurie Very Happy !!!pai mie imi plac blugii,in ei ma simt cel mai bine cheers ,balerinii(cand gasesc vreo pereche care nu ma bate Suspect ),acum cizmele,joase,ploverele cu colanti,camasile cu jensi ee si multe altele.rochitele imi plac,dar port doar in anumite ocazii Smile .
pt machiaj folosesc produse de la loreal sau maibeline(sper k am scris corect)
alex,in curand am sa pun poze cu tendintele Very Happy Very Happy cheers lol!
mamitza_alex
mamitza_alex

Mesaje : 17
Data de înscriere : 28/11/2010
Varsta : 43
Localizare : alba

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  elymami Dum Noi 28, 2010 5:29 am

eu daca as putea sa stau in trening mereu..... bounce
port blugi, incaltari joase, si de machiat doar la vreo ocazie.
elymami
elymami
Moderator
Moderator

Mesaje : 69
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 41
Localizare : dambovita

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  bioedina Dum Noi 28, 2010 5:45 am

Acum si mie imi place la nebunie in trening, blugi, dar sa fie la moda,si ce imi place mie, ceva solid, in rets de ocazie imi plac costumasele cu fustita pana la genunchi, si cu acestea incaltaminte cu toc, si rochie de seara tot asa scurte, cele lungi nu ma avantajeaza nici nu am deloc. Acum ca sunt mreu in casa, machiaj doar foarte rar.

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  vera Dum Noi 28, 2010 5:45 am

Si mie imi place sa ma imbrac cat mai sport...adidasi,trening,blugi,bluze lejere pana si gentile imi plac sa fie mai sport....nu prea e stilul meu elegant,nu ma caracterizeaza...rochite nu prea,poate vara....sunt in cautare de bluze mai largute la burtica,am ramas cu ceva dupa nastere dar nu prea gasesc...

De machiat nu prea,decat sa imi ascund cearcanele si un rimel,la ocazii mai mult...nu am nici timp sincera sa fiu.
vera
vera
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  mamitza_alex Dum Noi 28, 2010 5:50 am

[b]deci fetele,noi ne incadram in stilul sport-casual Very Happy .adevarul e ca ,cu bebe in parc,te imbraci cat mai comod.inainte si eu numai in trening as fi umblat,dar astea pe aici nu prea ies pe strada in trening,asa ca decat sa ma simt aiurea,port mai rarut Very Happy
mamitza_alex
mamitza_alex

Mesaje : 17
Data de înscriere : 28/11/2010
Varsta : 43
Localizare : alba

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  vera Dum Noi 28, 2010 6:24 am

Asa e Alex,trebuie sa te adaptezi stilului lor.....sa nu fii privita ca un om ciudat...eu sincer le-as face in ciuda si le-as arata si moda din Romania a femeilor casinice si mamici!
vera
vera
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  camrynna Dum Noi 28, 2010 8:35 am

salut , Alex , si bine ai venit Very Happy ...si pe mine ma bate orice papuc , cizma sau pantof existent pe aceasta planeta !
camrynna
camrynna
Admin

Mesaje : 23
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Kuwait

https://mamicisincere.forumarabia.com

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  szekelianca Dum Noi 28, 2010 7:52 pm

Imi place mult sa port trening cand sunt acasa,daca ies la primbare blugi iar daca ies cu sotul la un restaurant ceva mai elegant,o bluza mai lunga ce se ia pe colanti cu cizme sau botine.Imi place si sa ma machiez dar nu prea am timp iar cand o fac folosesc produse de la miss sporty,avon,mertopolitat.
szekelianca
szekelianca

Mesaje : 39
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 31
Localizare : Agnita

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  corina Dum Noi 28, 2010 8:00 pm

si mie imi place sa ma imbrac in blugi,bluze...trening nu prea mi-a placut sa port niciodat doar pe acasa ca este mai comod...mai port si costume cu fuste si pantaloni depinde de ocazie...de machiar rar ma machiez doar ruj imi dau cand ies in oras...
corina
corina

Mesaje : 35
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Sacu,jud. Caras-Severin

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  bioedina Dum Noi 28, 2010 10:23 pm

Fetelor mie chiar ime e dor s aies undeva sa ma mai imbrac in altceva decta trening.MI-e dor un pic si de servici de colege copii, mai ales ca a venit frigul asa mereu sunt in casa.
Scuze daca am devita de la subiect.

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  bulinutza Lun Noi 29, 2010 12:43 am

eu sunt inebunita dupa rochite,cum bine stiti,mai ales scurte!!!imi plac la nebunie colantii si rochitele tricotate(asta pt iarna)cu cizme lungi si nu suport botinele!in treniing nu ma imbrac decat daca fac sport;blugii imi plac din nou foarte mult si la scoala cam asta vezi cel mai des combinati cu o bluzita subtirica,cu modele si putin decolteu,sau nu, ca e caldut atata in casa cat si la scoala!ca si incaltaminte imi plac balerinii si adidasii cu talpa joasa dar nu ma dau inlaturi de la tocuri cand e nevoie!nu prea imi plac gecile de fas,am doar una singura alba lunguta,sunt adepta paltonaselor si a gecutelor subtirele!mie imi place mult sa ma machiez si o fac destul de des! cat
bulinutza
bulinutza

Mesaje : 11
Data de înscriere : 26/11/2010

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  iulia pirvu Lun Noi 29, 2010 1:27 am

Eu port cel mai des blugi,ma simt bine in ei, acum ca e iarna cu cizme sau bocanci, inainte (prin liceu, facultate) purtam numai cizme cu toc inalt, acum toc jos. Imi plac foarte mult rochitele de vara, fustele. Imi place f mult sa ma machiez, dar cand sunt pe graba sau ma duc numai pana la magazin ma dau numai cu rimel si ruj.
iulia pirvu
iulia pirvu
Moderator
Moderator

Mesaje : 62
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  alina.elie Lun Noi 29, 2010 3:57 am

mie imi place sa port fie blugi, fie pantaloni si o bluzita... cam asta am purtat de cand lumea.. acasa cat mai relaxat, bineinteles... nu ies din casa fara machiaj (decat la plimbare prin vecini)... imi plac tocurile.. iarna asta (daca mai vine, ca sunt inca 28 de grade) am sa port pt prima data blugi-colanti cu ghete pana la genunchi si bluzite sub fund Wink iar din primavara vreau sa ma dau la fuste pana la genunchi, gen Lorelai Gilmore (cine o stie) - ador cum se imbraca tipa in serial.. imi place sa porc clasic si urasc sa merg cu cineva la cumparaturi care imi face capul calendar si imi cumpar ceva ce nu am sa port mai mult de 1 data pe an....
Imi place L'oreal, Nivea si Mabeline - pt make-up
Mont blank parfum... pt ten folosesc numai ulei de masline si pt corp la fel...

alina.elie

Mesaje : 47
Data de înscriere : 26/11/2010

Sus In jos

Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam Empty Re: Ce fel de haine ne plac ..ce cosmetice preferam

Mesaj  camrynna Lun Noi 29, 2010 5:02 am

Buna , Alina , ai dreptate , au fost 32 de grade si la mine azi , sotzul zice ca nu are rost sa-mi iau cizme , nici macar de dragul trendului .... pt. ca e inca prea cald ..cred ca nu se mai racoreste nici anul asta aici !
Fetele , kuwaitiencele stiu ce e moda europena , pt. ca foarte multe o adopta , valul de pe cap s-a cam dus , poarta si ele bretele , fuste pana la genunchi ,decolteu , sau daca poarta mini o fac cu colanti ( insa tot se vede tot ) ...
Mie nu-mi permite fizionomia sa port scurt No
camrynna
camrynna
Admin

Mesaje : 23
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Kuwait

https://mamicisincere.forumarabia.com

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum