Mamici sincere
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Necazuri ...probleme de orice tip ..

+4
alina.elie
corina
Livia M.
camrynna
8 participanți

In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  camrynna Vin Noi 26, 2010 11:29 am

Acest topic este un fel de loc de dat cu capul , unde ne descarcam confused ,fie ca e vorba de soacra, parinti agasanti , de tabieturile enervante ale sotului sau de un sef nesuferit !

Impreuna putem trece peste orice ...atata vreme cat exista sinceritate sunny
camrynna
camrynna
Admin

Mesaje : 23
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Kuwait

https://mamicisincere.forumarabia.com

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  Livia M. Vin Noi 26, 2010 11:45 am

dar sinceritate nu ...vrajeala
Livia M.
Livia M.

Mesaje : 28
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 42

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  corina Vin Noi 26, 2010 7:01 pm

sa speram ca este sinceritate de acum incolo...nu cea fost pana acum...
corina
corina

Mesaje : 35
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 37
Localizare : Sacu,jud. Caras-Severin

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  alina.elie Sam Noi 27, 2010 7:00 am

hai ca incep eu.... nu e vreo problema sau vreo suparare mare.. sa spunem ca daca aceste doua "bube" s-ar rezolva, m-as considera "implinita"...
1. in vara asta am inceput sa ne facem casuta noastra, dar mai multe au intervenit: job-ul sotului, ziua de nastere a copilului... care ne-au impiedicat sa continuam din motive financiare...
2. un job al meu: imi doresc atat de mult sa ies din rutina asta zilnica... imi iubesc copiii ENORM si incerc sa nu ii neglijez, dar nici sa fiu non-stop cu ei, ca se invata prost Laughing ... vreau sa nu ma simt ca soacra sau bunica... sa stau inchisa in casa, sa ma bucur ca ies cu copilul la doctor, ca saptamana asta nu am iesit in oras.. intelegeti voi ce vreau sa zic... am nevoie sa simt ca sunt tanara, ca pot munci, ca pot avea banul meu si vreau o casuta a mea, unde pot sta sub dus 30 min fara sa ma deranjeze soacra sau cumnata si unde putem misca patul fara sa spunem: shhhh, e X langa usa.... Embarassed

alina.elie

Mesaje : 47
Data de înscriere : 26/11/2010

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  elymami Sam Noi 27, 2010 7:25 am

cam asta mi-as dori si eu alina.
casa am inceput-o asta vara, de abia am turnat sapa de egalizare si am luat celelalte materiale de constructii, am facut actele si autorizatiile, suntem cu ele la zi si ne-a costat o groaza de bani.
dar e greu pana sa o vedem ridicata.sper sa ne ajute Dumnezeu, sa fim peste cativa ani in casuta cea noua si mai ales sa fim impreuna zi de zi.
si eu m-as angaja dar la mine nu prea se poate. copiii sunt mici, nu am unde ii duce la un camin, nu am cu cine ii lasa.
elymami
elymami
Moderator
Moderator

Mesaje : 69
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 41
Localizare : dambovita

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  bulinutza Sam Noi 27, 2010 7:35 am

daaaa,alina,ai dreptate!noi in prezent stam singuri si tare e bine,dar apartamentul nu e practic al nostru!la noi mai dureaza pana o sa avem casuta noastra desi avem vise...cel putin 3 ani de acum incolo nu ne putem gandi la asta pt ca eu tre sa fac facultatea si plus de-asta sunt destule cheltuieli!si eu abia astept sa am un job al meu desi nici acum nu stau toata ziua acasa,5,6 ore petrecandu-le la scoala aproape zilnic Laughing eu va urez bafta sa va terminati casutele si ganditi-va ca primul pas deja l-ati facut! I love you
bulinutza
bulinutza

Mesaje : 11
Data de înscriere : 26/11/2010

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  iulia pirvu Sam Noi 27, 2010 9:12 am

Faza asta cu casa o avem si noi... Stam in apartament, momentan avem un dormitor, living cu tot cu bucatarie, baie, hol, astea aranjate total, dar mai avem inca pe atata, acolo nu e facut nimic, am inceput sa facem holul dintre cele doua apartamente, poate chiar il transformam in camera..in sfarsit...nu stiu cand om termina ca e muuult de munca si trebuie multi bani...nu asta ma macina pe mine...ci relatia mea cu parintii mei, care in fatza vai ce drag le e de Catalin (sotul meu), iar in spate aflu cum vorbesc de noi, m-am saturat sa tot aflu cum vorbesc mai ales de el. Mai, daca ar fi fost nenorocit sau altcumva mai ziceam, dar are ce-a mai mare grija de noi, o sa ne zbatem din toate puterile pentru copii nostri, Cata e singurul meu sprijin, nu ma refer financiar, cu toate ca in momentul asta e si financiar, ma refer asa moral. E singura persoana in care pot avea incredere.Mi-e asa o ciuda ca nu am si eu parinti care sa fie gata sa-si ajute copii oricand. Ma scuzati ca v-am ametit, dar sunt asa data peste cap, cand zic ca e mai bine, atunci iar aflu tot felul de lucruri. Sad
iulia pirvu
iulia pirvu
Moderator
Moderator

Mesaje : 62
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  bulinutza Sam Noi 27, 2010 9:20 am

da iulia,te cred ca iti e greu!si la noi au fost probleme din partea parintilor mei nu,dar cum bine stiti din partea cealalta nu avem niciun sprijin!oare si sotul meu se simte la fel ca tine,ca si maica'sa nu ma are deloc la inima! Mad
bulinutza
bulinutza

Mesaje : 11
Data de înscriere : 26/11/2010

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  iulia pirvu Sam Noi 27, 2010 9:31 am

Nu stiu, Buli, inainte plangeam, ma consumam, acum nu am putere nici sa plang.
iulia pirvu
iulia pirvu
Moderator
Moderator

Mesaje : 62
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  camrynna Sam Noi 27, 2010 9:45 am

La mine necazul nr. 1 este mama mea ...la 48 de ani este divortata pt. a 2 a oara , am o surioara in varsta de 4 ani si jumatate , si ..mama se descurca ff greu cu un salariu de bugetar .Tatal sora-mii si-a pus palma in fund , ii da o pensie de 2 milioane de lei vechi , si eu tb. sa le ajut ...nu ma deranjeaza insa...i-am zis mereu : ''daca eu mor , Doamne fereste , tu ce faci ?'' as vrea sa fie mai bataioasa , sa incerce sa nu se mai bazeze pe mine ...sotzul meu nu ma prea lasa sa lucrez oriunde ...si la o gradinitza / scoala aici nu se castiga extraordinar ...pt. ca aici toate scolile au program de la 7 ,00 la 13,00 ...foarte putine gradinitze are avea program prelungit ..
...eu sunt si o fire cheltuitoare , imi plac hainele , parfumurile Sad bijuteriile ...nu am liniste cand stiu ca tb. sa produc un salariu cu orice pretz , ca sa-i pot trimite mamei mele ...sotzul imi da bani , imi plateste toate cele , insa nu mi-ar da sa-i trimit mamei ...asa ca tb. sa lucrez !
Imi place foarte mult sa muncesc , insa mereu sunt speriata ca daca ma imbolnavesc , daca raman gravidutza in urma FIV si voi avea o sarcina dificila ...ce va fi cu mama si cu sora-mea ???
camrynna
camrynna
Admin

Mesaje : 23
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Kuwait

https://mamicisincere.forumarabia.com

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  bioedina Sam Noi 27, 2010 9:58 pm

Carmyna eu nu stiut ce probleme ai, Doamne da sa ramai gravidutza apoi se rezolva celelalte.
La noi e problema cu socrii mei. Cu socrul nici nu vorbim, adica tot timpul a avut probleme cu sotul(ei sunt 3, el e cel mai mare),socrul nici macar nu a venit sa vada nepotica. Noi am dus-o de vreo 3 ori la ei. Socra-mea, nu are curajul sa spuna nici un cuvant, cu totul ca socrul cam asa se comporta cu toti 3 copii.Nici soacra-mea nu ne-a zis macar ca haideti intr-o duminica ca va invit la o masa, ma gandesc sa nu aiba probleme cu sotul. Eu am plans tare mult mai ales dupa ce s-a nascut Anto, ca nu le pasa de noi, financiar nici nu vorbesc ca nu mi-au dat nici 1 leu, dar am zis macar sa vina sa vada pe Anto. dardegeaba, ca nu are rost sa spu si sa-i fortez, Astae acum incep sa ma obisnuiesc cu ideea.
Noi o avem doar pe mami, care pe mine m-a crescut singura, off cand ma gandesc cat s-a sacrificat, ea ne ajuta si acum si financiar i moral, o iubete enorm pe Anto, mereu vine are grija de ea.etc.
Noi avem apartamenul nostru cu 3 camere, dar mai am 7 ani raa la banca, casa nu imi doresc ca nu avem posibilitatea(nu ca nu mi-ar placea),dar apartaentul e pus la punct, cu sotul ne intelegem super, ne iubim, ne sprijinim, bineinteles ca ne mai si certam dar asta trece repede.Financiar acum ne e greu putin si cu diminuarea salariilor, ca amandoi suntem bugetari, dar facem cum putem, eu nu sunt o fire cheltuitoare, niciodata nu am avut bani de aruncat pe geam, asa am invatat de mica, asa ca acum ca avem tot, eu nu prea cheltuiesc doar ce e necesar, altceva nu prea.Bineinteles cumpar tot de ce avem nevoie , mai ale pentru Anto, pana acum nu ii lipesete nimic.
Cam asta povestea noastra si duererea mea. Pupici dulci

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  bioedina Sam Noi 27, 2010 10:03 pm

Iulia te inteleg, eu nici nu mai spu la sotul nimic despre parintii ei, ca stiu ca se consuma singur.Eu ma bucur ca ne iubim, si suntem fericiti asa intrei. Uite socrul meu e inginer, nu pot sa zic ca castiga bine, dar ncicodata nu au fost in stare sa puna deoparte 2 lei, mami era singura toata vita, cu salar de profesor, si totdeauna ne-aajutat financiar. Acum e pensionara, si si acum ne mai ajuta. Ne-am luat acum o masina, si am ramas surprinsa cand mami s-a oferit sa ne ajuta cu o suma destul d emare de bani.Asta e sunt oameni si oameni.Pe mine ma doare mai mult ca socrii mei nici moral nu ne sprijina, nici nu prea vin macar sa vada pe Anto.dar ce vina are ea, nu inteleg?

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  camrynna Dum Noi 28, 2010 1:38 am

Offf , Edina , socrii sunt o problema in 90 % dintre cazuri ! ce problema sa am , infertilitate masculina , morfologia gigeilor este proasta , nr. fff mic , imotili , cum nu se poate mai rau !
Numai FIV ne poate ajuta , si acela cu ICSI , insa embrionii rezultati se dezvolta greu ,lent ....eu sunt si peste greutatea normala , avand o conformatie musculara , solida , si asta ar fi un factor ...naiba sa ma ia ca iubesc mult de tot si mancarea, am niste pofte teribile la cele mai imposibile ore , si de cele mai bogate in calorii produse !!!
camrynna
camrynna
Admin

Mesaje : 23
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Kuwait

https://mamicisincere.forumarabia.com

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  elymami Dum Noi 28, 2010 1:49 am

o sa vezi ca o sa te ajute Dumnezeu si o sa aveti un bebe.
elymami
elymami
Moderator
Moderator

Mesaje : 69
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 41
Localizare : dambovita

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  bioedina Dum Noi 28, 2010 1:53 am

Sper si eu din tot sufletul sa te ajute Dumnezeu s ramai insarcinata.Acum esti pe tratament pentru FIV?
Si eu am ramas insarcinata cu tratament, in ultima luna de tarat, cand urmatorul pas era inseminareaartificiala. dar ne-a ajutat Dumnezeu.Sper sa reusiti si voi

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  iulia pirvu Dum Noi 28, 2010 2:11 am

Camrynna, iti doresc sa te ajute Dumnezeu si sa ai copilasul mult dorit!
iulia pirvu
iulia pirvu
Moderator
Moderator

Mesaje : 62
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  alina.elie Dum Noi 28, 2010 2:24 am

eu sper ca anul nou sa ne indeplineasca visele la toate si sa fim unele din cele mai fericite mamici (Alexa inclusa. bineinteles... iti doresc sa ai gemeni: fata si baiat Wink ..asa sunt eu cu frate-meu si asta mi-as fi dorit si eu, desi primii ani sunt cumpliti).... va doresc de pe acum la toate casutele voastre, joburile voastre, sa iesim din criza asta odata, socrii de nota 20 (eu ii am dar sa stau cu ei 24 de ore ma epuizeaza) si soti si copii iubitori... daca mi-a scapat ceva, ma completati voi.... p.s.: cel mai important: SANATATE I love you

alina.elie

Mesaje : 47
Data de înscriere : 26/11/2010

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  camrynna Dum Noi 28, 2010 3:46 am

Mercy , fetele ...sper sa iasa pana la urma , gemeni , tripleti , singleton , numai sa fie sanatos(i).
Alina , ma bucur ca ai socrii iubitori !
camrynna
camrynna
Admin

Mesaje : 23
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Kuwait

https://mamicisincere.forumarabia.com

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  bioedina Dum Noi 28, 2010 5:40 am

Asa sa fie Alina. Sanatate inainte de toate. Si Alexa iti doresc sa ai cel putin gemeni!

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  iulia pirvu Dum Noi 28, 2010 9:56 pm

Alina, sa dea D-zeu sa se indeplineasca ce ai zis tu! Daca ar fi parintii mei cum imi sunt socrii, ar fi toate bune si frumoase.
iulia pirvu
iulia pirvu
Moderator
Moderator

Mesaje : 62
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  alina.elie Mier Dec 01, 2010 8:41 am

eu sper, ca pana la urma, sa le vina mintea la cap si parintilor tai, ca e pacat.. eu am sa imi iubesc nepotii enorm.. mai ales ca o sa fiu in varsta si nu am nimic altceva decat sa am grija de ei Smile

alina.elie

Mesaje : 47
Data de înscriere : 26/11/2010

Sus In jos

Necazuri ...probleme de orice tip .. Empty Re: Necazuri ...probleme de orice tip ..

Mesaj  elymami Mier Dec 01, 2010 9:06 am

imporatnt e sa fim sanatosi si sa ne intelegem cu sotul si copiii nostri. nici eu nu am pe nimeni aproape.
elymami
elymami
Moderator
Moderator

Mesaje : 69
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 41
Localizare : dambovita

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum