Mamici sincere
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Nasterea prin cezariana

4 participanți

In jos

Nasterea prin cezariana  Empty Nasterea prin cezariana

Mesaj  Livia M. Sam Noi 27, 2010 3:02 am

Eu am avut 2 cezariene pt 2 fetite minunate.Amandoua au f programate .1 pt ca ,copilul avea o greutate mare si asa a decis dr ,iar a 2 a pt ca exista riscul unei rupturi uterine.Recuperarea a fost mult mai rapida dupa a2a .
Livia M.
Livia M.

Mesaje : 28
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 42

Sus In jos

Nasterea prin cezariana  Empty Re: Nasterea prin cezariana

Mesaj  iulia pirvu Sam Noi 27, 2010 3:20 am

Livia, nu mai tineam minte ca ai nascut prin cezariana, si eu la fel am nascut, chiar ma gandeam ca dupa a doua va fi mai grea recuperarea, dar vad ca la tine nu a fost asa, sper ca nici la mine nu va fi. Eu m-am dus sa nasc natural, nu m-au apucat durerile sau altceva, dar doctorita a zis ca e "copt si paracopt", mi-au rupt ele apa si mi-au facut injectie de dilatare, dar nimic, asa ca m-au bagat la cezariana, dar oricum Andrei a fost mare si probabil tot la cezariana as fi ajuns.
iulia pirvu
iulia pirvu
Moderator
Moderator

Mesaje : 62
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Sus In jos

Nasterea prin cezariana  Empty Re: Nasterea prin cezariana

Mesaj  Livia M. Sam Noi 27, 2010 3:51 am

a doua oara a fost chiar fain.....ff usor m-am ridicat dupa 5 ore,n-am fost ametita...super.poate ca si din cauza faptului ca am nascut la o maternitate privata.prima data la stat.iulia musai sa respecti perioada dintre operatii.2 ani
Livia M.
Livia M.

Mesaje : 28
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 42

Sus In jos

Nasterea prin cezariana  Empty Re: Nasterea prin cezariana

Mesaj  vera Sam Noi 27, 2010 10:53 am

Eu tot prin cezariana am nascut.....foarte greu mi-am revenit,am avut niste dureri groaznice....plangeam de durere,si nu-mi mai afceau calmante....ajunsesem sa imi fac singura....la spital am stat si cu baietii in camera....a fost groaznic....de-abia dupa 2 sapt am putut merge normal....nu vreau sa sperii dar mie asa mi-a fost.
vera
vera
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

Nasterea prin cezariana  Empty Re: Nasterea prin cezariana

Mesaj  szekelianca Sam Noi 27, 2010 9:06 pm

ufffff ce bine ca am scapat
szekelianca
szekelianca

Mesaje : 39
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 31
Localizare : Agnita

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum