Mamici sincere
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

haideti la cafea si la taclale....

+15
cryss2009
mamitza_alex
bioedina
bulinutza
elymami
alina.elie
Ildiko Zollner
anutza
szekelianca
cristina41975
Livia M.
iulia pirvu
vera
camrynna
corina
19 participanți

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  cristina41975 Sam Noi 27, 2010 9:34 pm

Buna dimineata! Ma simt obosita de nu mai pot, acum ne bem cafeaua si ne gandim ce program sa ne facem ...
cristina41975
cristina41975

Mesaje : 11
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 49
Localizare : Mures

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  vera Sam Noi 27, 2010 9:34 pm

Au papat para cu mar...cam 250 gr fiecare...

De ce nu iti place duminica Anca...e o zi relaxanta...

Noi stam in casa astazi e prea frig afara,si daca stau sa imbrac baietii sa iesim e tare greu...
vera
vera
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  bioedina Sam Noi 27, 2010 9:37 pm

Te cred Vera mie imi e greu cu una, ca Anto atata maraie mai ales la caciulita, nu ii place deloc.

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  szekelianca Sam Noi 27, 2010 9:47 pm

Nu imi place ca e prea plictisela,nu e activitate deloc,daca iesi pe strada nu vezi pui de om ca stau toti in casa ca batranii.Si eu am scandal mare cu baietii cand le pun caciulitete dau saracii din cap mama focului si urla la fel.
szekelianca
szekelianca

Mesaje : 39
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 31
Localizare : Agnita

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  iulia pirvu Sam Noi 27, 2010 10:28 pm

Buna, fetele, eu sunt cam adormita cu toate ca m-am trezit devreme, am fost si la magazin, poate o cafea ma trezeste.
iulia pirvu
iulia pirvu
Moderator
Moderator

Mesaje : 62
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  elymami Sam Noi 27, 2010 10:32 pm

buna fetele!!!
eu am intrart mai tarziu ca am vrut mai intati sa imi fac treburile, am si mancarea pe foc si mai am sa sterg praful. si dupa amiaza am sa fac niste cornulete de post.
elymami
elymami
Moderator
Moderator

Mesaje : 69
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 41
Localizare : dambovita

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  bioedina Sam Noi 27, 2010 10:43 pm

Es harnica Elena?Anca ce fac baietii?
Eu azi nu fac nimic, oricum am dormit foarte prost, dupa masa mergem un pic la plimbare dupa ce Anto mananca.

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  iulia pirvu Sam Noi 27, 2010 10:50 pm

Si la noi dupa-amiaza si seara sunt rezervate pentru plimbare.
iulia pirvu
iulia pirvu
Moderator
Moderator

Mesaje : 62
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  vera Sam Noi 27, 2010 11:00 pm

Elena cred ca or sa fie super de bune cornuletele....dar nu vreau sa ma gandesc...au reusit sa slabesc 2 kg in 3 zile cu ciorba de varza....sper sa reusesc si in continaure....
vera
vera
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  iulia pirvu Sam Noi 27, 2010 11:04 pm

Da? Felicitari, Vera!!! Si bafta in continuare!
iulia pirvu
iulia pirvu
Moderator
Moderator

Mesaje : 62
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 39
Localizare : Sibiu

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  szekelianca Sam Noi 27, 2010 11:04 pm

Ce sa faca sunt rai,vor numai in brate si desi am spus ca nu ii rasfat nu pot sa ii las sa planga nici 2 secunde,asta e or creste si ei mai mari si se vor cumintii,Anto a ta ce face e cumintica ziua ca noaptea am inteles ca nu doarme,ce greu iti va fi,eu stiu cum erau ai mei in prima luna,nu pot sa zic ca nu dormeau dar chestia era ca cum sunt doi cand adormea unul se trezea celalalt si nu reuseam aproape toata noaptea sa dormim.
szekelianca
szekelianca

Mesaje : 39
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 31
Localizare : Agnita

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  szekelianca Sam Noi 27, 2010 11:05 pm

Vera tu ii mai alaptezi pe baieti?
szekelianca
szekelianca

Mesaje : 39
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 31
Localizare : Agnita

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  elymami Sam Noi 27, 2010 11:05 pm

vera, ai grija ca sanatatea e pe primul loc. eu nu sunt plinuta dar un pic de burtica mi-a ramas si mie.
oricum ai grija de tine.
elymami
elymami
Moderator
Moderator

Mesaje : 69
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 41
Localizare : dambovita

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  bioedina Sam Noi 27, 2010 11:10 pm

Vera felicitari?
Da Anca la noi sunt destul d egrele noptile, este cand ma trezesc de 10 ori. Nu mai stiu cesa fac sa doarma mai bine.
Fetelor Gaby va saluta pe toti, m-a rugat sa va pun, deocamdata nu reuseste sa posteze aici.

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  vera Sam Noi 27, 2010 11:12 pm

Momentan ma simt bine Elena...sper sa fie asa in continuare...Anca nu ii mai alaptez de la 4 luni,de fapt eu nu i-am alaptat la piept,ma mulgeam cu o pompa si le dadeam cu biberonul,cel mare nu a vrut niciodata sa suga...si cum nu aveam ajutor mereu,imi era mai usor asa ca ii puteam hrani pe amandoi odata,dar pt.mine era un chin...Anca noaptea incercati sa ii lasati sa doarma in acelasi patut,acum cat inca sunt mici si nu se intorc,se formeaza o legatura mai stransa intre ei...eu de la 3 luni am montat si al 2-lea patut.

Multumesc fetelor,imi doresc din tot sufletul sa reusesc sa mai slabesc...sunt tare invidioasa pe mamicile care arata atat de bine..nu e bine dar asta sunt... Laughing
vera
vera
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  bioedina Sam Noi 27, 2010 11:19 pm

Dar Vera arati foarte bine. Sincer si eu am cu 10 kg mai mult, dar nu vreau sa slabesc.

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  bulinutza Sam Noi 27, 2010 11:36 pm

neatzaaaa!felicitari vera pt slabit!noi ne-am trezit dupa 9 si lenevim pe aici!mie imi place weekend-ul la nebunie pt ca pot sta acasa cu baietii!azi e ziua socrului si a dat de baut aseara Very Happy am primit si o invitatie la ziua unei versioare dar din pacate eu mai am un comentariu de invatat asa ca vom sta acasa Sad fabian topaie in jumper si e tare multumit de el!o sa incerc si eu sa pun poze!o duminica frumoasa!!!!!!!!
bulinutza
bulinutza

Mesaje : 11
Data de înscriere : 26/11/2010

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  szekelianca Dum Noi 28, 2010 12:09 am

Edina ai incercat sa ii faci seara baita cu produse ce contin levantica?Eu folosesc jonnsons baby cu levantica,am citit undeva ca levantica ajuta mult la somn si pt oamenii mari e buna zice ca daca nu ai somn noaptea sa iti pui sub perina 2-3 flori de levantica.Vera eu ii culc pe amandoi in pat intre noi nici noi inca nu am instalat si celalalt patut poate ai vazut aseara ca numai unul se vede,si noi am zis ca de luna viitoare neaparat trebuie pus si celalalt ca alaltaieri erau mai aproape unul de celalalt si a primit sebi un pumn in cap de la eric.
szekelianca
szekelianca

Mesaje : 39
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 31
Localizare : Agnita

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  vera Dum Noi 28, 2010 12:21 am

Si cat o sa mai primeasca Anca unul de la celalalt fara sa vrea bineinteles...dar le trece repede,Alex il trage de par cateodata pe Denis....are si el 3 fire de par si de alea il apuca,sa vezi ce scandal incepe.
vera
vera
Moderator
Moderator

Mesaje : 65
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 38
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  elymami Dum Noi 28, 2010 12:27 am

acum se lovesc fara sa vrea si pe la un an or sa se certe pe jucarii, or sa-si mai dea si cate una. bounce
elymami
elymami
Moderator
Moderator

Mesaje : 69
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 41
Localizare : dambovita

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  szekelianca Dum Noi 28, 2010 12:48 am

Pe mine ma tot bate sotul la cap ca si el vrea sa se inscrie pe forum..Eu ii tot spun ca nu ca e ptr femei,ptr mamici...si el zice ca ce,ca doar si el da sa suga la copii(din sticla bineinteles) ca si el are dreptul sa fie intre mamici ca doar e in prenatal... Laughing
szekelianca
szekelianca

Mesaje : 39
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 31
Localizare : Agnita

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  bioedina Dum Noi 28, 2010 12:49 am

Imi inchipui ce dulci sunt baietii Vera cum vorbesc si se ,,cearta,,, si ai tai Anca.
Nici Anto nu prea are par, cateva fire Laughing

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  bioedina Dum Noi 28, 2010 12:51 am

Pai atunci lasa-l Anca!eu pe al meu nici nu asputea convinge de asacev. Ieri a tot ras de mine ca ce tapa am luat cu celalalt forum.
Anca crede-ma am incercat tot. Are program in timpul zilei, si eu fac si masai cu ulei d elvantica, e ca apa de ploaie, am luat legatura si cu un medic homeopta, am comandat produzele din strainatate ca aici nici nu se gasesc, dar pre aputin ajuta.
pupici la baietii tai.

bioedina

Mesaje : 33
Data de înscriere : 27/11/2010

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  elymami Dum Noi 28, 2010 1:24 am

asa e anca, lasa-l sa se inscrie.
mai aflam si parerea unui tatic.
elymami
elymami
Moderator
Moderator

Mesaje : 69
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 41
Localizare : dambovita

Sus In jos

haideti la cafea si la taclale.... - Pagina 4 Empty Re: haideti la cafea si la taclale....

Mesaj  camrynna Dum Noi 28, 2010 1:32 am

Buna , fete ! am ajuns si eu acum o ora , mi-am baut cafeaua , pt ca mi se inchideau ochii ! a fost super dragutz la noua gradinitza !!!copiii sunt ascultatori , nu sunt atat de rasfatati ca la cealalta unitate si colegele sunt si ele ok...
Ma intreba o fata ce predau , pai anul trecut am predat engleza , aici vad ca este un altfel de curriculum , si anume : eu voi lucra cu ei si alfabetul ,numerele ,si vocabular , insa vom si desena,colora ,canta,invata cum sa tastam literele pe computer , decupa si merge in gradina ,la joaca , joia fiind zi de film , desen animat !
Sotzul imi spune ca este un job temporar , pana imi va pune pila necesara undeva unde are el relatii ( aici asa se merge din pacate , daca vrei un post mai bun , de economist , manager , etc.) insa eu ma simt bine aici si o sa-mi fie tare greu sa plec !
camrynna
camrynna
Admin

Mesaje : 23
Data de înscriere : 26/11/2010
Varsta : 43
Localizare : Kuwait

https://mamicisincere.forumarabia.com

Sus In jos

Pagina 4 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum